Енергомашспецсталь уклала новий контракт на поставку заготовок для 4-го енергоблоку АЕС «Аккую»

ПАТ «Енергомашспецсталь» продовжує участь в будівництві АЕС «Аккую» в Туреччині. Сьогодні в цехах ЕМСС на різних етапах виробництва знаходяться заготовки деталей для ключового обладнання 3-го і 4-го енергоблоків що будується в Туреччині АЕС.

У квітні поточного року підприємство підписало новий договір на поставку заготовок для 4-го енергоблоку АЕС «Аккую». В рамках укладеного контракту ЕМСС виготовить і поставить Замовнику різні вироби для головного циркуляційного насоса, загальна маса яких складе 285 тонн. Термін поставки заготовок – IV квартал 2021 року.

Варто відзначити, що крім заготовок для ГЦН, ПАТ «ЕМСС» вже має договір на поставку заготовок для іншого ключового обладнання 4-го енергоблоку АЕС «Аккую». Даний контракт був укладений в минулому році і передбачає виготовлення і поставку 75 одиниць заготовок для парогенератора, колектора, днища і головного циркуляційного трубопроводу. Загальна маса готових виробів – 1200 тонн.

Нагадаємо, Енергомашспецсталь поставляє заготовки для Першої АЕС в Туреччині з 2016 року. За цей час на ПАТ «Енергомашспецсталь» було виготовлено і відвантажено для ключового обладнання 1-го і 2-го блоків АЕС «Аккую» 4763 тонни виробів. Підприємством виготовлені сотні заготовок для корпусу реактора, парогенераторів, компенсатора тиску, головного циркуляційного насосного агрегату (ГЦНА), головного циркуляційного трубопроводу та іншого обладнання ядерного острова. У наглядових аудитах підприємства й приймальних інспекціях віготовленої продукції спільно з замовником на постійній основі беруть участь інспектори Агентства з ядерного регулювання турецької Республики (АЯР).

Атомна електростанція «Аккую» будується в Турецькій Республіці на узбережжі Середземного моря в провінції Мерсін. Проект предполагает спорудження чотірьох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен. Термін експлуатації кожного енергоблоку АЕС «Аккую» – 60 років з можливістю продовження.