На ЕМСС виготовили унікальну обічайку та дві сфери для Блоку № 3 АЕС «Аккую»

У листопаді в ПАТ «Енергомашспецсталь» успішно пройшло приймання заготовок для реакторного обладнання Блоку №3 АЕС «Аккую» (Туреччина). Процедура проходила за участю інспектора Агентства з ядерного регулювання Турецької Республіки (АЯР, NDK).

Приймання проходило відповідно до плану виготовлення та контролю якості на майданчику механообробного цеху ПАТ «ЕМСС». Протягом чотирьох днів представник АЯР спільно з фахівцями підприємства провів візуальний та вимірювальний контроль трьох заготовок для корпусу реактора та головного циркуляційного насоса. Процедура приймання пройшла без зауважень, що підтверджує високу якість виробів, що виготовляються.

Відвантаження прийнятого товару заплановано на кінець листопада. У партію увійдуть дві сфери масою по 14 тонн, кожна і великогабаритна обичайка масою 125 тонн, призначена для виробництва корпусу реактора.

Унікальність виробу – у його габаритах: висота обичайки близько 5 метрів, діаметр – 4,7 м, товщина стінки – понад 20 см. Великогабаритна заготовка була виготовлена ​​зі злитка 415 тонн і відкута на автоматизованому кувальному комплексі 15 000 тс.

До Замовника виготовлена ​​на ЕМСС продукція вирушить спочатку на спеціальному автомобільному, а потім морському транспорті. Загальна маса партії становитиме 152,5 тонни.

Нагадаємо, Енергомашспецсталь поставляє заготовки для Першої АЕС до Туреччини з 2016 року. За цей час для чотирьох блоків АЕС «Аккую» підприємство виготовило сотні заготовок для корпусу реактора, парогенератора, компенсатора тиску, головного циркуляційного насосного агрегату (ГЦНА), головного циркуляційного трубопроводу та іншого обладнання ядерного острова.