ПАТ «Енергомашспецсталь» готує планове відвантаження чергової великої партії заготовок для АЕС «Аккую»

В рамках довгострокового контракту ПАТ «Енергомашспецсталь» виготовило черговий комплект заготовок для Блоків №3 і №4 АЕС «Аккую». Всі вироби пройшли контроль якості і вже прийняті Замовником.

Приймальна інспекція даної партії заготовок пройшла на майданчику ПАТ «ЕМСС» з 25 по 28 серпня 2021 року. У прийманні взяли участь інспектори Агентства з ядерного регулювання Турецької Республіки (АЯР, NDK).

Метою інспекції була перевірка якості і готовності до відвантаження партії заготовок, виготовлених на ЕМСС. Приймальна інспекція пройшла успішно. Представники АЕС «Аккую» залишилися задоволені рівнем якості виготовленої продукції.

Відповідно до планів якості, замовнику були здані 16 заготовок, призначених для виробництва головного циркуляційного трубопроводу (ГЦТ), головного циркуляційного насосного агрегату (ГЦНА) і парогенератора (ПГВ) Блоків №3 і №4 АЕС «Аккую». В партію увійшли труби різного діаметру, заготівлі корпусу, фланця, патрубка і інша продукція. Загальна маса готових виробів – 152 тонни.

Прийняті вироби готуються до відвантаження Замовникові.

Нагадаємо, в 2020 році ПАТ «Енергомашспецсталь» успішно пройшло перевірку Агентства з ядерного регулювання Турецької Республіки (АЯР), який продовжив сертифікат виробника заготовок для обладнання АЕС «Аккую», що споруджується в Турецькій Республіці, на наступні п’ять років – до січня 2026 року.

Атомна електростанція «Аккую» будується в Турецькій Республіці на узбережжі Середземних моря в провінції Мерсін. Проект предполагает спорудження чотірьох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен. Термін ЕКСПЛУАТАЦІЇ шкірного енергоблока АЕС «Аккую» – 60 років з можлівістю продовження.