2020 рік

Електросталеплавильному цеху ЕМСС виповнилося 50 років. 22 січня 1970 р. почесний працівник Міністерства енергетичного машинобудування А. Кіркач зробив першу плавку на печі ДСП-50 у новому електросталеплавильному цеху. Саме дату цієї події прийнято вважати днем ​​народження ЕСПЦ. Сьогодні гордість ЕМСС та цеху – виробництво великогабаритних зливків вагою від 205 до 290 т та злитків-гігантів вагою 355т та 415т.

Енергомашспецсталь отримала важливе замовлення на виробництво частин роторів турбіни низького тиску для компанії General Electric. Фахівці ПАТ «Енергомашспецсталь» освоїли нову технологію виготовлення хвостовиків та дисків роторів низького тиску, що дозволило успішно пройти кваліфікацію компанії General Electric та розпочати серійне виробництво виробів. Готові вироби будуть встановлені на АЕС «Аккую», що будується в Туреччині.

На ЕМСС успішно освоїли технологію виливка великих зливків сифонним способом. У 2020 році на ЕМСС був вперше залитий зливок масою 187 тонн сифонним способом. Цей зливок є найбільшим із зливків, що заливаються сифонним способом, не тільки на ЕМСС, але і на всьому пострадянському просторі. Зливок застосований для виконання замовлення компанії «ArcelorMittal Espana SA» (м. Gijon) на виробництво опорного валка вагою 107,4 тонни.

Виробництво деталей для АЕС “Сюйдапу” (Китай). У 2020 році ПАТ «ЕМСС» розпочало виробництво виробів для АЕС «Сюйдапу». Для нових блоків вже виготовлено десятки великотоннажних заготовок корпусу реактора, парогенератора, головного циркуляційного насоса та іншого обладнання ядерного острова. Усього договір про співпрацю передбачає виробництво та постачання понад 3400 тонн деталей для 3 та 4 блоків китайської АЕС.

Керівництво ЕМСС застрахувало здоров’я своїх працівників. З 1 березня 2020 року в ПАТ «ЕМСС» набув чинності проект із добровільного медичного страхування співробітників підприємства. Основними передумовами та завданнями даного проекту є турбота про соціальний (медичний) захист працівників Енергомашспецсталі.

На ЕМСС виконано капітальний ремонт унікального преса зусиллям 15 000 тс, єдиного на території колишнього СРСР та одного з 19 існуючих у світі пресів зусиллям понад 10 000 тс. Обладнання є визначальним у процесі виробництва великотоннажної продукції відповідального призначення, що випускається на ЕМСС. Масштабна ремонтна кампанія кувального преса зусиллям 15 000 тс була виконана силами ремонтних служб та цехів підприємства.

Вперше на ЕМСС виготовили суцільнолиту верхню та нижню половини корпусу турбіни для Слов’янської ТЕС. Маса кожної половини корпусу становить понад 50 тн. Принциповою особливістю в їх виготовленні, перш за все, з’явилися габаритні розміри – 7300×4600×2100 мм. Раніше ці та аналогічні виливки виготовлялися у зварно-литому виконанні з частин менших розмірів з наступним зварюванням у замовника.

Енергомашспецсталь завершила виконання великого контракту з постачання валків для австрійської компанії Primetals Technologies. Валки призначені для гарячепрокатного табору «2400», що будується в США. У рамках підписаних зобов’язань Енергомашспецсталь мала поставити для австрійського замовника 16 опорних валків загальною вагою 725 тонн.

На ЕМСС виготовлено та введено в експлуатацію цільнолиту виливницю для заливки зливка вагою 290 тонн. Маса самої виливниці – 144 тонни. У сфері створення великої ливарної форми ПАТ «Енергомашспецсталь» є єдиним підприємством в Україні, яке здатне виробляти ливарне оснащення таких розмірів.

В ЕСПЦ відбулася ювілейна плавка. У ніч з 10 по 11 грудня 2020 року в електросталеплавильному цеху ЕМСС на новому сучасному сталеплавильному комплексі ДСП-70 відбулася 7000 плавка. Сталеплавильний комплекс ДСП-70 було введено в експлуатацію у 2012 році.