2021 рік

Агентство з ядерного регулювання Турецької Республіки продовжило сертифікат ПАТ “Енергомашспецсталь” на виготовлення заготовок для обладнання АЕС “Аккую”. Оновлений сертифікат № TR-IMO-001 був виданий ПАТ «Енергомашспецсталь» 31.12.2020 терміном на п’ять років та діє з 11 січня 2021 року до 11 січня 2026 року.

На ЕМСС виготовили унікальну за своїми габаритами обичайку масою 125 тонн, призначену для виробництва корпусу реактора Блоку № 3 АЕС «Аккую». Висота виробу – близько 5 метрів, діаметр – 4,7 м, товщина стінки – понад 20 см. Великогабаритна заготовка виготовлена ​​зі зливка 415 тонн і відкована на автоматизованому кувальному комплексі 15 000 тс.

На ЕМСС успішно завершили модернізацію преса зусиллям 6000 т.с. Усі роботи з реконструкції преса були виконані спеціалістами ПАТ «ЕМСС» та ТОВ «Укрмегабуд». У ході ремонту було проведено заміну старої системи управління пресом на сучасну систему, розроблену фахівцями ОГЕн, ТОВ «Укрмегабуд» та відділу АСУТП ПАТ «ЕМСС».

У ПАТ «Енергомашспецсталь» успішно пройшла щеплення, організована з ініціативи керівництва підприємства. Вакцинація співробітників COVID-19 проводилася препаратом Pfizer (Бельгія). На сьогоднішній день відсоток вакцинованих від коронавірусу працівників ПАТ «Енергомашспецсталь» двома компонентами становить 85%.

У Краматорську 25 вересня пройшов 5-й марафон, приурочений до Дня міста та Дня машинобудівника. За підсумками змагань переможцем у Кубку машинобудівників серед чоловіків став Олександр Поляков (ЦМО). Почесне друге місце серед жінок посіла Варвара Потапенко (ПЕО). На третьому місці Ірина Єрмакова (ПЕО). Загалом у легкоатлетичному святі взяло участь понад 400 співробітників ПАТ «Енергомашспецсталь» та членів їхніх сімей.

Ювілейна плавка: 13 вересня 2021 року в електросталеплавильному цеху ПАТ «Енергомашспецсталь» на новому сучасному сталеплавильному комплексі ДСП-70 виплавили півмільйонну тонну сталі. Ювілейну плавку зварили сталевари бригади Ігоря Головка під керівництвом майстра Артема Токаря. Першу сталь на ДСП-70 було виплавлено дев’ять років тому.

ПАТ «Енергомашспецсталь» у низці найкращих платників податків міста. У Краматорську відкрилася «Алея найкращих платників податків міста». Серед підприємців виявилися як великі промислові підприємства Краматорська, і керівники великих фірм, і навіть приватні підприємці. Одним з найкращих платників податків Краматорська було визнано завод «Енергомашспецсталь», який щороку робить вагомий внесок у наповнення місцевого бюджету.

Команда ЕМСС «Фенікс» стала переможцем міського чемпіонату з гри «Що? Де? Коли?». За підсумками 10-ти етапів чемпіонату, абсолютним чемпіоном сезону 2020-21 було визнано команду ЕМСС «Фенікс», яка набрала найвищу кількість балів.

Енергомашспецсталь завершила виготовлення заготовок для 3-го блоку АЕС «Аккую». У 2021 році для реакторного обладнання 3-го блоку АЕС, що будується в Туреччині, було виготовлено 1665 тонн продукції. Сьогодні у цехах ЕМСС на різних етапах виробництва знаходяться заготівлі деталей для ключового обладнання 4-го енергоблоку АЕС «Аккую».

В 2021 року Енергомашспецсталь завершила виготовлення двох унікальних опорних валків по 207 тонн. Кожен валок був виготовлений із зливка вагою 415 тонн. Довжина одного валка – 11 м, діаметр бочки – 2,25 м, довжина бочки – 4, 9 м. Чиста вага кованого валка – 206,87 тонн. Цільноковані опорні валки призначені для експлуатації в товстолистовому стані гарячої прокатки «5000».