Енергомашспецсталь бере участь в модернізації Слов’янської ТЕС

У ПАТ «ЕМСС» виготовили цілістнолиті верхню і нижню половини корпусу турбіни для Слов’янської ТЕС. Маса кожної половини корпусу становить понад 50 тонн.

Принциповою особливістю в їх виготовленні, перш за все, з’явилися їх габаритні розміри – 7300×4600×2100 мм. Раніше ці та аналогічні виливки виготовлялися в зварювально-литому виконанні з частин менших розмірів з наступним зварюванням у Замовника.

Крім цього, сама конструкція суцільнолитих виливків має яскраво виражену нетехнологічність за рахунок наявності патрубків великої довжини і складних сполучень стінок різної товщини. Така конструкція викликала певні труднощі у створенні спрямованості затвердіння металу, яка є визначальним фактором отримання виливків з мінімальною кількістю тріщин і усадочних пористостей.

Данні половини корпусу виготовлені з унікальною розмірної точністю ± 10 мм розміру міжцентрової відстані патрубків, так як готова турбіна повинна бути в зібраному вигляді вмонтована в вже існуючі на станції трубопровідні системи подачі пари.

Відповідно до підписаного в 2019 році контракту, перша половина корпусу, призначена для реконструкції Слов’янської ТЕС, була відправлена ​​Замовнику в травні 2020 р. Виготовлення другої половини знаходиться в стадії виробництва, виріб буде відвантажено відповідно до контракту.