Енергомашспецсталь взяла участь у всеукраїнській акції «Озеленення України»

120 саджанців тополі посадили в період з 19 по 20 березня співробітники ПАТ «Енергомашспецсталь» на території підприємства. Таким чином, заводчани приєдналися до всеукраїнської зеленої акції «Озеленення України», в рамках якої планувалося висадити 20 березня 2020 року понад 1 мільйона дерев в різних куточках нашої країни за 24 години. Даний флешмоб є частиною глобальної програми з висадки 100 мільйонів дерев в 100 країнах світу, запропонованої на Всесвітньому щорічному економічному форумі в Давосі.

Організатором акції на ЕМСС виступив профспілковий комітет підприємства. Всього у благоустрої території взяли участь співробітники 39 підрозділів заводу.

Для посадки було підготовлено 120 саджанців тополі «Cімоні лавролістного». Вибір тополі в якості основного озеленювача ЕМСС не випадковий. Справа в тому, що саме тополя є найкращим очищувачем повітря серед всіх інших видів дерев. Тополя поглинає з повітря вуглекислий газ і виробляє кисень, а за кількістю що утворюється кисню тополя в десятки разів перевершує хвойні дерева. Ці дерева дуже швидко ростуть і відрізняються підвищеною життєздатністю.

«Рішення приєднатися до акції« Озеленення України »було прийнято відразу по її оголошенню, тому що ця акція дуже правильна, екологічна, і спрямована на те, щоб зробити нашу країну більш зеленої і чистою. Дуже важливо зберігати природу, а якщо є можливість поліпшити – посадити дерево, упорядкувати територію – чому б і ні? Вважаю, до цього повинен прагнути кожен. Висаджені сьогодні на ЕМСС тополі можуть рости до 100 років, радувати оточуючих своєю красою, зеленню і очищати повітря. Незважаючи на те, що, в зв’язку з карантином, терміни проведення акції організаторами були перенесені на осінь, висадка дерев на ЕМСС відбулася з дотриманням правил і норм карантину, – зазначив голова профкому ПАТ «ЕМСС» Віктор Сербін.

Висадка саджанців здійснювалася за участю підрядної організації ТОВ «Стандарт Клінінг Сервіс Плюс», яка в подальшому продовжить догляд за молодими деревами.

«Підготовка до висадки молодих дерев йшла задовго до дня посадки. У лютому профспілковий комітет підприємства закупив саджанці дерев. За кілька днів до посадки на завод завезли родючу землю, щоб дерева краще росли. Були визначені місця висадки дерев і підготовлені лунки. Головними локаціями посадки стали центральна заводська алея, а також прилеглі до основних цехах території підприємства, – розповіла майстер підрядної організації ТОВ «СКСП» Валентина Мясникова, яка вже понад 40 років працює в сфері озеленення.

Відзначимо, що це не перше масштабне екологічне захід на території підприємства. У 2018 році на ЕМСС пройшла акція «Ліс ЕМСС: посади своє дерево!», Під час якої представниками всіх підрозділів підприємства одноразово було висаджено понад 300 саджанців дерев. «За кожним деревом ми дбайливо доглядаємо, удобрює і поливаємо їх», – зазначила Валентина Мясникова.