На ЕМСС підвели підсумки виконання колективного договору за 2020 рік

24 березня в ПАТ «Енергомашспецсталь» пройшла колдоговірна конференція трудового колективу, на якій були підведені підсумки виконання зобов’язань колективного договору підприємства за 2020 рік і розглянуто пропозиції до проекту колдоговору на 2021-2022 рр.

В роботі конференції взяли участь генеральний директор ПАТ «ЕМСС» Віталій Гніздицький, голова профспілкового комітету Віктор Сербін, голова обласної профспілкової організації працівників машинобудування і металообробки України Олексій Пічахчи і інші керівники і фахівці заводу. У залі були присутні 47 делегатів.

Підсумовуючи підсумки 2020 року, генеральний директор ПАТ «ЕМСС» Віталій Гніздицький зазначив, що минулий рік для підприємства виявився вельми успішним. У 2020 году обсяг реалізації готової продукції, віробленої на ЕМСС, склав 3,324 млрд грн, что на 71% більше показника за аналогічній период 2019 року. Випуск товарної продукції за 2020 рік збільшився на 37,6%. Середньомісячна зарплата працівників ЕМСС виросла в порівнянні з 2019 роком на 16% і склала 18 381 грн.

«У 2020 році завод уклав ряд великих міжнародних контрактів, ми успішно пройшли кваліфікацію компанії General Electric і приступили до серійного виробництва частин роторів для споруджуваної в Туреччині АЕС« Аккую». Важливим напрямком для ЕМСС на 2021 рік стане виробництво великогабаритних виливків для суднової енергетичної системи. Виходячи з наявного портфеля замовлень, в 2021 році підприємство розраховує реалізувати продукції не менше ніж на 3,043 млрд грн і збільшити зарплати працівників на 10-12%. Якість продукції та терміни виконання замовлення на сьогоднішній день є одними з найважливіших засобів досягнення і збереження підприємством своєї конкурентоспроможності. Тому сьогодні головне завдання для колективу – налаштуватися на виконання плану, на напружену роботу щодо безумовного виконання замовлень», – підкреслив Віталій Гніздицький..

Далі Віталій Миколайович відповів на питання, що прозвучали від працівників заводу. Детально зупинився на надання співробітникам медичної страховки, поліпшення соціально-побутових умов для працівників цехів, а також розвитку молодіжного руху на підприємстві. «Я готовий підтримувати ініціативи молодіжного руху на ЕМСС, і в цілому закликаю молодих співробітників бути, в хорошому сенсі слова, наполегливими в просуванні своїх ідей».

Голова профспілкового комітету ПАТ «ЕМСС» Віктор Сербін, підбиваючи підсумки минулого року, підкреслив, що в 2020 році на надання працівникам підприємства соціальних пільг, послуг і гарантій було витрачено 12,6 млн. грн. Сюди увійшли витрати на культурно-масові заходи, спортивно-оздоровча робота, медичне страхування, спецхарчування і молоко, вугілля (дрова) ветеранам, оплата додаткових соціальних відпусток, матеріальна допомога важко і тривало хворим, допомога на дорогі ліки і багато іншого.

Віктор Сербін нагадав, що Колективний договір ПАТ «Енергомашспецсталь» визнаний одним з кращих в номінації «Кращий колективний договір у виробничій сфері» серед підприємств з чисельністю працівників понад 1000 осіб. Основні критерії, за якими оцінювався колдоговір, – зростання обсягів виробництва, розмір заробітної плати, питання охорони праці і відпочинку працівників, рівень медичного обслуговування, а також перенавчання та підвищення кваліфікації персоналу.

На конференції голова обласної профспілкової організації працівників машинобудування і металообробки України Олексій Пічахчи зазначив, що ПАТ «ЕМСС» – це соціально відповідальне підприємство, і турбота про благополуччя людини, гідному робочому місці і заробітної плати входить до переліку головних завдань, які ставить перед собою Енергомашспецсталь.

Олексій Пічахчи особливо відзначив насичене спортивне життя підприємства і його популяризацію, високо оцінив рівень інформаційної роботи на ЕМСС, а також підкреслив, що ЕМСС сьогодні є лідером по заробітній платі серед промислових підприємств області.

У підсумку, трудовий колектив визнав роботу адміністрації та профспілкового комітету щодо виконання колдоговірних зобов’язань в 2020 році задовільною. На конференції був схвалений проект «Зміни і доповнення до Колективного договору на 2021-2022 рік», в якому, як і в попередньому, збережені всі соціально-трудові пільги працівників підприємства.