На ЕМСС пройшло чергове приймання заготовок для обладнання Блоку № 3 АЕС «Аккую»

ПАТ «Енергомашспецсталь» продовжує роботу над виготовленням заготовок для реакторного обладнання АЕС «Аккую». Роботи здійснюються під постійним контролем представників замовника.

З 26 по 30 липня 2021 року на ЕМСС пройшла приймальна інспекція чергової партії продукції. У прийманні взяли участь інспектори Агентства по Ядерному регулювання Турецької Республіки (АЯР, NDK) і інспекційної-сертифікаційної компанії Bureau Veritas (Франція).

Відповідно до планів якості, замовнику були здані 6 заготовок, призначених для головного циркуляційного трубопроводу (ГЦТ) Блоку № 3 АЕС «Аккую», що будується в Туреччині. Заготовки пройшли багатоетапну перевірку якості фахівцями центральної заводської лабораторії, відділу технічного контролю ПАТ «ЕМСС», ВО «Безпека» – уповноваженою організацією з оцінки відповідності виготовляється обладнання, представниками замовника та інспекторами з АЯР.

В ході інспекції експерти провели візуальний і вимірювальний контроль заготовок, проконтролювали процес їх консервації, перевірили звітну документацію в процесі виготовлення і контролю. В результаті вироби були прийняті комісією без зауважень. Якість заготовок труб ГЦТ Блоку №3 АЕС «Аккую» підтверджено. Прийняті вироби готуються до відвантаження замовнику.

Нагадаємо, в 2020 році ПАТ «Енергомашспецсталь» успішно пройшло перевірку Агентства з ядерного регулювання Турецької Республіки (АЯР), який продовжив сертифікат виробника заготовок для обладнання АЕС «Аккую», що споруджується в Турецькій Республіці, на наступні п’ять років – до січня 2026 року.

Атомна електростанція «Аккую» будується в Турецькій Республіці на узбережжі Середземних моря в провінції Мерсін. Проект передбачає спорудження чотірьох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен. Термін експлуатації кожного енергоблоку АЕС «Аккую» – 60 років з можливістю продовження.

* * *