На ЕМСС пройшов плановий аудит по проекту АЕС «Ханхіківі-1»

Представники компанії RAOS Project Oy, генерального постачальника АЕС «Ханхіківі-1», провели плановий аудит ПАТ «Енергомашспецсталь» в рамках програми аудитів на 2021 рік. Мета аудиту полягала в перевірці відповідності діяльності ПАТ «ЕМСС» умов Контракту та вимогам, що застосовуються на проекті споруди АЕС «Ханхіківі-1».

У складі аудиторської групи на ЕМСС працювали провідний аудитор RAOS Project Oy Володимир Кобзєв, аудитор RAOS Project Oy Світлана Вологжанина і технічний експерт RAOS Project Oy Драгі Србіноскі. Спостерігачі з боку Fennovoima Oy, фінського замовника АЕС «Ханхіківі-1», брали участь в режимі відеоконференції.

В ході перевірки було проінспектовано області діяльності ПАТ «Енергомашспецсталь», що стосуються виконання робіт для реалізації проекту «Ханхіківі-1», в тому числі відповідність системи менеджменту вимогам міжнародних стандартів ISO та нормативної документації, яка застосовується до проекту АЕС «Ханхіківі-1».

В ході аудиту проводилася оцінка ефективності корегуючих заходів з коментарів аудитів, проведених в ПАТ «Енергомашспецсталь» раніше. Також оцінювалася ступінь готовності ПАТ «Енергомашспецсталь» до етапу початку виготовлення обладнання для проекту АЕС «Ханхіківі-1».

В ході триденної роботи на ЕМСС аудитори провели оцінку поточного стану технічної документації, планування та підготовки виробництва, готовності випробувальної лабораторії, документообігу та простежуваності в ході виробництва, оцінили культуру ядерної безпеки та кваліфікацію співробітників ПАТ «Енергомашспецсталь».

Аудитори відзначили високий рівень організації та підготовки ПАТ «Енергомашспецсталь» до аудиту, ефективну технічну підтримку відзначили спостерігачі з боку Fennovoima. На думку аудиторів, система управління вимогами ПАТ «Енергомашспецсталь» та управління ризиками отримали значний розвиток. Процедури і технічні інструкції в ПАТ «Енергомашспецсталь» розроблені і в ході аудиту продемонстровані в стадії готовності до запуску виробництва.

За підсумками перевірки офіційно видано позитивний висновок аудиторів про готовність ПАТ «ЕМСС» до участі в роботах по спорудженню АЕС «Ханхіківі-1» в якості постачальника заготовок корпусу реактора і парогенератора.

Нагадаємо, проект спорудження АЕС «Ханхіківі-1» був схвалений Урядом Фінляндії у вересні 2014 року. Майбутня атомна електростанція розміститься на мисі Ханхіківі в районі Пюхяйокі, Фінляндія. АЕС буде побудована з реактором ВВЕР-1200 покоління 3+. Проект відповідає нормам МАГАТЕ і EUR і буде адаптований під фінські національні вимоги безпеки, які, на думку експертів, є найсуворішими в світі.