На ЕМСС успішно пройшов аудит Системи енергетичного менеджменту на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 50001:2018

З 23 по 24 червня 2021 року в ПАТ «Енергомашспецсталь» пройшов другий наглядовий аудит системи енергоменеджменту за вимогами стандарту ISO 50001:2018. Роботу підрозділів ПАТ «ЕМСС» по системі енергоменеджменту, а також рівень залученості в неї співробітників оцінював представник сертифікаційного органу TÜV Thüringen e.V. Володимир Матвієнко.

Головний аудитор проаналізував процеси енергоменеджменту з акцентом на лідерство, енергетичний аналіз, показники результативності, компетентність персоналу, метрологічне забезпечення, ресурси для моніторингу та вимірювань.

В ході інтерв’ю з керівництвом цехів і відділів підприємства були проаналізовані потенційні і вже застосовуються на практиці шляхи і способи поліпшення енергетичних характеристик процесів зі значним енергоспоживанням.

При підведенні підсумків головний аудитор Володимир Матвієнко дав позитивну оцінку функціонуванню СЕнМ на ЕМСС і підтвердив легітимність сертифіката, отриманого в 2019 році.

Представник TÜV Thüringen e.V. підкреслив системність роботи з планомірного і безперервного скорочення споживання енергії та зниження навантаження на навколишнє середовище.

Також Володимир Матвієнко відзначив високий рівень компетентності енергоменеджера – начальника відділу системи енергоменеджменту В’ячеслава Омельченко і його ефективну роботу в ролі координатора функцій і рівнів системи енергоменеджменту.

Сертифікат ISO 50001: 2011 ПАТ «Енергомашспецсталь» отримало в 2013 році і стало одним з перших промислових підприємств України, що минув аудит системи енергоменеджменту всього виробництва за стандартом ISO 50001:2011. Даний сертифікат підтверджує прихильність підприємства світовим принципам діяльності в галузі енергозбереження та є показником міжнародної конкурентоспроможності та ефективності виробництва.

У 2019 завод «Енергомашспецсталь» пройшов сертифікацію на відповідність вимогам нового стандарту версії ISO 50 001:2018, виданого на три роки. Тепер, для підтвердження взятих зобов’язань, ПАТ «ЕМСС» проходить щорічний наглядовий аудит, на якому демонструє досягнуті результати від заходів, спрямованих на підвищення енергоефективності.