На ЕМСС виготовлений сталевий злиток масою 415 тонн для виробництва обичайки корпусу реактора 3-го блоку АЕС «Аккую»

На ЕМСС завершився черговий етап виробництва великогабаритної обичайки активної зони корпусу реактора для енергоблоку №3 АЕС «Аккую» (Туреччина). Злиток вагою 415 тонн, призначений для виготовлення даної обичайки, був відлитий в електросталеплавильному цеху ПАТ «ЕМСС» 2 березня 2021 р

В даний час злиток доставлений на автоматизований кувальний комплекс АКК-15000 тонно-сил для ковки. Механічна обробка вироби буде проведена на токарно-карусельних верстаті Qiqihaer Heavy CNC Equipment Co, який був спеціально придбаний підприємством для великогабаритних обичайок. Завершити виготовлення обечайки корпусу реактора планується в III кварталі 2021 року. Чиста вага виробу після закінчення процесу мехобработки складе 119,55 тонн, діаметр – 4,6 м, висота – 5,3 метра.

Договір на виготовлення заготовок для корпусу реактора енергоблоку №3 АЕС «Аккую» був підписаний ПАТ «ЕМСС» в 2020 році. Згідно з укладеним контрактом, ЕМСС виготовить і поставить замовнику 10 деталей корпусу реактора ВВЕР-1200, включаючи великогабаритну обечайку. До теперішнього моменту 9 з 10 деталей корпусу реактора вже готові і відвантажені замовникові. Зараз у виробництві ПАТ «ЕМСС» знаходиться остання, найбільша заготівля – обичайка активної зони корпусу реактора ВВЕР-1200.

Крім корпусу реактора для енергоблоку №3 АЕС «Аккую» ЕМСС виробляє заготовки для парогенератора, колектора, днища, головного циркуляційного насоса, головного циркуляційного трубопроводу і компенсатора тиску.

Нагадаємо, Енергомашспецсталь поставляє заготовки для першої АЕС в Туреччині з 2016 року. За цей час на ПАТ «Енергомашспецсталь» було виготовлено і відвантажено для ключового обладнання 1-го і 2-го блоків АЕС «Аккую» 4763 тонни заготовок. Підприємством виготовлені сотні деталей для корпуса реактора, парогенераторів, компенсатора тиску, головного циркуляційного насосного агрегату (ГЦНА), головного циркуляційного трубопроводу та іншого обладнання ядерного острова. У наглядових аудитів підприємства і приймальних інспекціях виготовленої продукції спільно з замовником на постійній основі беруть участь інспектори Агентства з ядерного регулювання Турецької Республіки (АЯР).

АЕС «Аккую» – будується атомна електростанція на південному узбережжі Туреччини. Проект АЕС «Аккую» передбачає спорудження чотирьох енергоблоків з реакторами ВВЕР потужністю 1200 МВт кожен. Планується, що після введення всіх блоків в експлуатацію АЕС «Аккую» буде виробляти близько 35 млрд кВт ∙ год на рік. Цього обсягу вистачить, щоб на 90% забезпечувати електроенергією такий великий місто, як Стамбул. Станція буде покривати до 10% потреби Туреччини в електроенергії.