ПАТ «Енергомашспецсталь» продовжує профорієнтаційну роботу серед школярів і учнів профтехучилищ

30 вересня для учнів першого курсу Краматорського вищого професійного металургійного училища була проведена оглядова екскурсія по цехах Енергомашспецсталі. Екскурсія пройшла в рамках профорієнтаційної роботи зі школярами та студентами профільних спеціальностей і факультетів. Мета відвідування підприємства була, в першу чергу, ознайомча.

Учасники екскурсії – 16 хлопців, які навчаються на першому курсі КВПМУ за фахом «автослюсар-зварювальник». На ЕМСС хлопці побували вперше.

Обов’язковий елемент таких зустрічей – інструктаж з техніки безпеки при знаходженні на виробництві. Майбутнім фахівцям розповіли про головні моменти, на які варто звернути увагу при переміщенні по промисловому майданчику.

Під час візиту учні побували в ковальсько-пресовому, термічному і механообробні цехах. Першокурсникам розповіли, як функціонує сучасне високотехнологічне обладнання, і продемонстрували цілий ряд виробів, які випускає ЕМСС.

«Хлопці вперше бачать роботу металургійного виробництва і не приховують здивування і захоплення. Дякую за організацію екскурсії, сьогодні мої учні відкрили для себе багато нового і цікавого», – зазначила майстер виробничого навчання КВПМУ Наталія Герусова.

Зі словами хлопців найцікавіше вони побачили в ковальсько-пресовому цеху. Гості з неприхованим захопленням спостерігали за тим, як розпечені сталеві заготовки під впливом потужних кувальних комплексів 3150, 6000 і 15000 тс перетворюються в потрібну форму.

«Входиш в цех, і чомусь стає жарко. Потім зрозуміли, звідки йде тепло. Жар відчувається навіть на далекій відстані», – ділилися враженнями хлопці.

Також гостей здивувала ямна піч глибиною 12 метрів і величезні гартівні баки, які вони змогли побачити в термічному цеху. Майбутні професіонали з живим інтересом слухали екскурсоводів і задавали численні запитання.

Подякувавши всім, хлопці йшли з підприємства, бурхливо обговорюючи все побачене. Багато з них всерйоз задумалися про те, щоб потрапити на практику і в майбутньому піти працювати на ЕМСС.